Przedszkole

Rok szkolny 2016/17
Jesteśmy miejscem edukacji, zabawy i rehabilitacji dzieci z dysfunkcją wzroku, niepełnosprawnością ruchową, autyzmem oraz niepełnosprawnością złożoną.  W naszym przedszkolu przebywają dzieci w wieku od 3 do 9 roku życia, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Jesteśmy placówką otwartą na potrzeby, możliwości i rozwój każdego malucha.
      W naszym Ośrodku działają dwa oddziały przedszkolne (Elfy, Krasnale) uwzględniajace poziom rozwoju wychowanków i rodzaj ich niepełnosprawności.
      W przedszkolu oprócz opieki pedagogów specjalnych (tyflo- i oligofrenopedagogów), dziećmi zajmują się: logopeda, psycholog, muzykoterapeuta oraz terapeuci wczesnego wspomagania rozwoju (w tym: rehabilitant ruchowy, terapeuta integracji sensorycznej i rehabilitant wzroku).
      Oprócz codziennych zajęć ogólnorozwojowych oraz zajęć z terapeutami wczesnego wspomagania rozwoju, nasze dzieci korzystają z Sali Doświadczania Świata i sali SI, a także uczestniczą w wielu wycieczkach, biorą udział w licznych konkursach, ciekawych wydarzeniach organizowanych w Ośrodku oraz różnorodnych imprezach zewnętrznych.

19.09.16 r.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka - Ten wspaniały dzień minął nam na wspólnych grach i zabawach. Była to doskonała okazja, aby lepiej się poznać.
28.09-30.09.16r.
Jesień w przedszkolu - zabawy sensoryczne - W tym czasie poznawaliśmy wszystkimi zmysłami jesienne owoce i warzywa, a przygotowana przez nas sałatka owocowa smakowała nie tylko nam, ale także naszym Paniom. Z jesiennych darów, które zebraliśmy na spacerze, układaliśmy bukiety, robiliśmy ludziki.
28.10.16r.
Światowy Dzień Zwierząt - W tym dniu wyruszyliśmy na wycieczkę do Nadleśnictwa Świdnik. Przekazaliśmy, zebrane przez nas dary jesieni, na rzecz zwierząt leśnych.Pani z Nadleśnictwa opowiadała nam, w jaki sposób zwierzęta przygotowują się do zimy oraz jak my, jako ich przyjaciele możemy pomóc przetrwać im ten trudny czas. Każdy z nas otrzymał  odznakę "Przyjaciela zwierząt". Na zakończenie zjedliśmy, upieczone na ogniu kiełbaski.
08.11.16r.
Śniadanie daje moc - Nasze Przedszkole włączyło się w ogólnopolską akcję edukacyjną "Śniadanie daje moc". Wspólnie z kolegami z klas I przygotowaliśmy zdrowe, smaczne i pożywne śniadanie, na które zaprosiliśmy uczniów starszych klas.
28.11.16r
Andrzejki - Zabawę andrzejkową rozpoczęliśmy od wróżb oraz lania wosku. Nie zabrakło także wspólnych tańców i zabaw muzycznych. Nauczyliśmy się również nowej piosenki pt. "Czary - Mary".
06.12.16r.
Mikołaj - To był najbardziej wyczekiwany przez nas dzień. Staraliśmy się być bardzo grzeczni - i chyba nam się to udało! Mikołaj przyniósł nam wszystkim wymarzone prezenty, o których pisaliśmy w listach. Jak dobrze, żw poczta tak sprawnie działa!
12.12.16r.
Z wizytą w piekarni - Panie z przedszkola zorganizowały nam super wycieczkę. Pojechaliśmy do piekarni T.Zubrzycki w Kraczewicach. Uczyliśmy się wypiekać buły, chały i świąteczny przysmak- słodką, lukrowaną choinkę...
16.12.16r.
Kiermasz Aniołków - Tego dnia zorganizowaliśmy kiermasz Aniołków z masy solnej, które wykonywaliśmy na zajęciach plastycznych. Zebrane pieniądze przeznaczyliśmy na rzecz Koła Przyjaciół Zwierząt, działającego na terenie naszego Ośrodka. Za zebraną kwotę została zakupiona karma dla podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie.
21.12.16r.
Schronisko dla Zwierząt - Nasze Przedszkole wraz z uczniami klas I - III odwiedziło Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt. Dary, które zebraliśmy w ramach działalności Koła Przyjaciół Zwierząt, przekazaliśmy potrzebującym zwierzakom. GALERIA.

12.01.2017
Tego dnia odbył się bal karnawałowy dla przedszkolaków. Wszystkie dzieci już od rana były podekscytowane zabawą i chętnie pomagały w przystrajaniu sali i przygotowywaniu przekąsek. Zaraz po śniadaniu włożyły swoje stroje balowe i zamieniły się w królewnę, kowboja, czarodzieja i inne postaci z bajek. Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach, a wesoła muzyka zachęcała do tańca. Bal dostarczył wszystkim wiele radości. Zapraszamy do galerii.


2015/16

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE: ELFY, KRASNALE, MALI STRAŻACY

 
Jesteśmy miejscem edukacji, zabawy i rehabilitacji dzieci i z dysfunkcją wzroku, niepełnosprawnością ruchową, autyzmem oraz niepełnosprawnością złożoną. W naszym przedszkolu przebywają dzieci w wieku od 3 do 7 roku życia, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
Jesteśmy placówką otwartą na potrzeby, możliwości i rozwój każdego malucha.
 
W naszym Ośrodku działają trzy oddziały przedszkolne uwzględniające poziom rozwoju wychowanków i  rodzaj ich niepełnosprawności: Elfy, Krasnale, Mali Strażacy (grupa dla dzieci ze spektrum autyzmu). Grupa Krasnale i Mali Strażacy  realizują podstawę programową nauczania przedszkolnego.
W przedszkolu oprócz opieki pedagogów specjalnych (tyflo- i oligofrenopedagogów), dziećmi zajmują się: logopeda, psycholog, muzykoterapeuta oraz terapeuci wczesnego wspomagania rozwoju (w tym: rehabilitant ruchowy, terapeuta integracji sensorycznej i rehabilitant wzroku)
 
Oprócz codziennych zajęć ogólnorozwojowych oraz zajęć z terapeutami wczesnego wspomagania rozwoju, nasze dzieci korzystają z sali doświadczania świata i sali SI, a także uczestniczą w wielu wycieczkach, biorą udział w licznych konkursach, ciekawych wydarzeniach organizowanych w Ośrodku oraz różnorodnych imprezach zewnętrznych. 
 
Serdecznie zapraszamy do naszej galerii:  
Grupa Elfy - zdjęcia
G
rupa Krasnale - zdjęcia
G
rupa Mali strażacy - zdjęcia

               Dnia 8 maja 2015r. przedszkolaki wraz z rodzicami uczestniczyli w Pikniku rodzinnym zorganizowanym w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Nadleśnictwie Świdnik. Dzieci miały możliwość bezpośredniego kontaktu z eksponatami zwierząt zamieszkujących las. Dużą atrakcją cieszyło sie ognisko i samodzielne pieczenie kiełbasek. Na koniec wspólnie pośpiewaliśmy przy dźwiękach gitary. Pełni wrażeń i emocji wróciliśmy do Ośrodka. Z niecierpliwością czekamy na następną wycieczkę. Zapraszamy do galerii...

2015/16

W dniu 17.11.2015r. pojechaliśmy do najmniejszej na świecie fabryki manifaktury słodyczy  "Cukier – Lukier". Obejrzeliśmy pokaz wyrabiania karmelu i cukierków, po czym każde dziecko mogło samodzielnie  uczestniczyć w  uformowaniu dla siebie lizaka.


    

Andrzejki 2015

30 listopada w naszym przedszkolu był dniem pełnym magii i niespodzianek. Tego dnia  obchodziła urodziny nasza koleżanka Tatianka. Wszystkiego najlepszego Tatianko życzą wszyscy koledzy z przedszkola i panie przedszkolanki.

      

 

Dnia 7.12.2015 r. Święty Mikołaj odwiedził naszych przedszkolaczków, których obdarował pięknymi prezentami. Dzieci podziekowały  Świętemu Mikołajowi obdarowując go piękną bombką. Dziekujemy Ci Święty Mikołaju i zapraszamy za rok...