Rok 2004 to nadanie teatrowi nazwy „Rekwizyt” i adaptacja bajki „Czerwony Kapturek” w kierunku komedii. Efekt był – występ na XIV Międzynarodowym Przeglądzie Osób Niepełnosprawnych, wysoka ocena  jury i propozycja wyjazdu do Kijowa. Udział w Scholariach 2004 zatytuowanych „Bajkowy świat Lublina” – występ teatru na Rynku Lubelskim. Zaczęło się bajkowo i następny spektakl to „Przygody Pszczółki Mai” z własnym scenariuszem. Obsadę  aktorską stanowili wychowankowie ze szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum. Spektakl „Przygody pszczółki Mai” otworzył xv Międzynarodowy Przegląd Teatrów Osób Niepełnosprawnych. Dzień przed występem odbyła się próba generalna, na której aktorzy udzielili wywiadu redaktorowi Gazety Wyborczej. Artykuł „Mała Maja na dużej scenie” sprawił wychowankom ogromną satysfakcję i zadowolenie. Zostaliśmy zaproszeni przez Stowarzyszenie Edukacyjne „Salon Literacki” z tym przedstawieniem na koncert „Dzieci-Dzieciom” w Trybunale Koronnym.
Ewa Paterkowska
Dorota Polonis

Wyróżnienie dla Mirosława Fijałkowskiego  w  XIX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza oraz poetów awangardy lubelskiej” pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.
Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie, 14.03.2020
Mirek przygotował pracę plastyczną na podstawie wiersza  Anny Kamieńskiej „Powietrze”.

Muzykoterapia

Muzyka ma duże znaczenie dla przetrwania człowieka w niesprzyjających warunkach, np. stresogennych, pełnych napięć, konfliktów, związanych z nadmierną stymulacją. Może być ona środkiem zaradczym przeciwko zawodowemu „wypalaniu się”, poczuciu osłabienia, zmęczenia i rozdrażnienia.
Muzyka działa głównie poprzez psychikę, a także poprzez procesy poznawcze. Odpowiednio dobrana może wprowadzać pogodny nastrój oraz atmosferę spokoju i bezpieczeństwa. W ten sposób powoduje, że organizm zaczyna funkcjonować samoistnie w sposób naturalny i prawidłowy.
W terapii wykorzystuje się muzykę relaksacyjną i aktywizującą.Czytaj więcej

Międzynarodowy Dzień Teatru, który wypada 27 marca jest obchodzony od 59 lat w ponad 100 państwach na świecie. To święto twórców, pracowników teatru, ale też publiczności, ponieważ teatr bez widza nie istnieje. Z tej okazji przedstawimy historię naszego teatru, powinna Was zaciekawić, a może zainspirować do włączenia się w twórcze działania. Wiele waszych koleżanek i kolegów świetnie realizowało się w aktorstwie, rozwijało się wszechstronnie i osiągało sukcesy.Czytaj więcej

W czasie, gdy  zachodzi wyższa  konieczność i musimy  zrezygnować z rodzinnych wypadów do parku, spotkań z kolegami , jazdy na rowerze, rolkach oraz innych aktywności na świeżym powietrzu należy poszukać ciekawej  alternatywy.  Jak zatem spędzić czas z rodziną w domu, nie patrząc wyłącznie w telewizor i smartfony? Odpowiedzią wręcz oczywistą wydają się gry planszowe. Wspólne granie to nie tylko czas, który możecie spędzić ze sobą, ale również świetna okazja do nauki, rozwijania umiejętności manualnych czy strategicznych. Poniżej postaramy się przedstawić  listę, na której znalazło się kilka najciekawszych planszówek.

Czytaj więcej

Kiełki to prawdziwe superfood ostatnich lat, ale znane i doceniane są już od starożytności. W Polsce jeszcze do niedawna znane były głównie pod postacią wielkanocnej rzeżuchy (dowiedz się, jak ją uprawiać i kiedy wysiewać), ale od kilku lat są stałym elementem sklepowych półek sklepów spożywczych.Czytaj więcej

Witam, dzisiaj porozmawiamy o zdrowym żywieniu, które w połączeniu z aktywnością fizyczną pomoże  zachować sprawność umysłową i fizyczną na długie lata Połączenie tych dwóch elementów nazywamy zdrowym stylem życia. Zasady zdrowego stylu życia.
Wyeliminuj tłuste produkty zwierzęce i utwardzane oleje roślinne.Czytaj więcej