W ostatnich czasach coraz bardziej dbamy o zdrowy styl życia i wracamy do starych obyczajów żywieniowych, jakim było robienie przetworów na zimę. Wrzesień stanowi najlepszy okres na robienie przetworów ze śliwek, takich jak konfitury śliwkowe czy też powidła, które stanowią smaczny dodatek do pieczywa, do naleśników czy do ciasta. 18 września grupa III i VI wzięła udział w warsztatach ” Śliwkowe love”. Wspólnie z Panią Łucją Kondratowicz-Miliszkiewicz przygotowywaliśmy konfiturę śliwkową. Poznaliśmy historię śliwki węgierki i jej drogę do Europy. Podczas prażenia śliwek mieliśmy czas na uzupełnienie energii, spożywając kiełbaski z grilla i korzystając z pięknej, jesiennej aury.  W drodze do internatu podziwialiśmy okolice Zalewu Zemborzyckiego. Wróciliśmy zrelaksowani i z zapasem konfitur.

Internat SOSW przy ul. Wyścigowej 31
dnia 03.09.2023 r. (tj. niedziela)
będzie otwarty dla przyjeżdżającej młodzieży od godz. 15.00

Wakacji pełnych niezapomnianych wrażeń w gronie
przyjaciół i rodziny.
Bezpiecznego wypoczynku, dużo słońca, radości.

Niech każdy dzień będzie niezapomnianym, bogatym przeżyciem.
Życzymy, by był to czas zasłużonego  i efektywnego odpoczynku.

                                                     Dyrekcja i Wychowawcy Internatu

Czytaj więcej

W środowy wieczór 21 czerwca przeżywaliśmy w społeczności internackiej wzniosłe chwile. Radość i smutek, wdzięczność, sentyment i nadzieja – to tylko niektóre z szerokiej palety uczuć, które towarzyszyły młodzieży i wychowawcom. Żegnaliśmy bowiem 7 wychowanków, którzy niebawem przestaną mieszkać pod adresem Wyścigowa 31. To tegoroczni Absolwenci.

Czytaj więcej

6 czerwca podsumowaliśmy uroczystość z okazji Dnia Rodziny. Na spotkaniu obecni byli:  Pani Wicedyrektor , organizatorzy imprezy, oraz wychowankowie, którzy w licznym składzie wzięli udział w części artystycznej. Spotkanie było okazją do obejrzenia prezentacji – niespodzianki, przygotowanej przez wychowawców we współpracy z rodzicami.  Wspominaliśmy niedawną imprezę, wspólnie oglądając zdjęcia autorstwa p. Krystiana – studenta UMCS. Pani Dyrektor podziękowała młodzieży za aktywność i zaangażowanie podczas przygotowania uroczystości. Spotkanie uatrakcyjnił poczęstunek składający się z owoców sezonowych, koktajli truskawkowych, słodyczy i soków. Radości i uśmiechom nie było końca!!!

Czytaj więcej

Kontynuując współpracę z firmą DB Schenker, zorganizowana została impreza plenerowa i warsztaty – 5.06.2023r. Roślinkowe warsztaty, wspólnie przeprowadzone, były bardzo atrakcyjne dzięki przygotowanemu przez przedstawicieli firmy zapleczu (rośliny doniczkowe, doniczki, artykuły dekoracyjne, ziemia, narzędzia ogrodnicze). Zajęcia odbyły się na zielonym terenie internatu, wychowankowie pod kierunkiem posadzili kwiatki w ozdobionych przez nich doniczkach. Prace te doskonaliły umiejętności plastyczne i miały charakter ekologiczny.Czytaj więcej

 „Rodzina w życiu jest oparciem,
                          Czymś co chroni, co daje siłę”.
 Sophia Loren

Kolejny raz w piękny, słoneczny dzień, 1 czerwca odbył się w naszej społeczności Dzień Rodziny, który zgromadził dzieci i rodziców na wspólnym świętowaniu Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka. Rodzinna uroczystość stała się wyśmienitą okazją do spędzenia wspaniałych chwil z bliskimi. Jak zawsze rodzice przybyli bardzo licznie, a nastrój był bardzo gorący. Dzień Rodziny ma w naszym Ośrodku wieloletnią tradycję. To bardzo wyjątkowe i wyczekiwane wydarzenie, w którym wychowankowie  wyrażają rodzicom wdzięczność za ich miłość, poświęcenie i troskę. Również w tym roku Dzień Rodziny był szczególny i obfitował w wiele atrakcji. Wszystkich zgromadzonych na uroczystości powitała Pani wicedyrektor Danuta Kaczorowska, dziękując rodzicom za tak liczne przybycie i wspieranie działań na rzecz integracji młodzieży i tworzenie przyjaznej, rodzinnej atmosfery.

Czytaj więcej