Wakacje,wakacje,wakacje..
WAŻNE TELEFONY na Bezpieczne Wakacje
112 – Europejski Numer Alarmowy – w Polsce połączenia odbiera:
Straż Pożarna – 998
Policja – 997
Telefony ratunkowe nad wodą: WOPR – 601 100 100
w górach: TOPR – 601 100 300 / 18 20 63 444
GOPR – 985 / 601 100 300
System Zastrzegania Kart Płatniczych 828 828 828

7 czerwca cała społeczność Ośrodka wzięła udział w pikniku rodzinnym „Razem po zdrowie”, zorganizowanym w ramach projektu „ Aktywnie – Zdrowo- Bezpiecznie”. Na piknik zaproszenie przyjęła spora grupa rodziców, spotkanie to było okazją do wspólnego, aktywnego spędzenia czasu ze swoimi dziećmi na terenie Ośrodka.
Wśród gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością byli:

 • Przedstawiciele Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie,
 • Przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji,
 • Przedstawiciele Batalionu Dowodzenia Wielonarodowej Brygady w Lublinie
 • Pani Agata Kawęcka z mobilnym studiem fotograficznym I Love Fotobudka
 • Zaprzyjaźnieni z nami Panowie Mariusz Dusznik i Paweł Goliszewski, którzy zadbali o nagłośnienie i oprawę muzyczną całej imprezy.
 • Studenci z Międzynarodowego Zrzeszenia Studentów Medycyny
  IFMSA – Poland,
 • Instruktorka fitness – Pani Agnieszka Górka
 • Dogoterapeutki z Fundacji Canituus– Pani Ania Kaczor – Okoń i Pani  Dorota Kaczor ze swoimi pupilami: Holly i  Milli
 • Lubelscy Żużlowcy z Motoru Lublin
 • Studenci Pedagogiki Specjalnej UMCS

Czytaj więcej

W poniedziałek 3 czerwca 2019 r.  z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Dogoterapii na WSSP w Lublinie odbył się piknik, w którym z radością uczestniczyło sześcioro  naszych wychowanków wraz z wychowawcami. Jak co roku nie zabrakło zajęć i pokazów prowadzonych przez kynoterapeutów Fundacji Canitus z udziałem naszych zaprzyjaźnionych czworonogów:Mili, Holly, Molly i Uszatym . Ponadto w programie było szereg atrakcji i konkursów z nagrodami, m.in. rozstrzygnięcie VI edycji konkursu plastycznego pt.  ” Psie radości”. Pokazy baniek mydlanych, zabawy integracyjne oraz kontakt z uroczymi zwierzakami dostarczyły nam mnóstwo radości i wspaniałych  emocji. Lato, słońce ,pozytywni ludzie i merdające ogony kochanych czworonogów to nasz sekretny przepis na udany dzień!

Czytaj więcej

Rozpoczęliśmy cykl zajęć nauki żonglowania. Żonglowanie piłeczkami to nie tylko świetna zabawa. To także czynność, której wykonywanie poprawia funkcjonowanie mózgu, zdolności uczenia się. Umiejętności, które opierają się na koordynacji oko – ręka jak pisanie, rysowanie,szybkie czytanie oraz inne umiejętności manualne (konstruowanie, wycinanie).Czytaj więcej