3 grudnia 2018 r. w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich odbył się jubileuszowy, 25. Mecz Słodkich Serc rozgrywany w ramach akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. W widowisku sportowym zmierzyły się dwie drużyny: TBV Startu Lublin, a także zespół gwiazd i przyjaciół lubelskiego sportu, który tworzyli przedstawiciele AZS UMCS Lublin, Budowlanych Lublin, MKS Perła Lublin oraz Motoru Lublin. Rywalizacja zakończyła się zwycięstwem „Startowców”, jednak to nie wynik spotkania był najważniejszy, lecz szczytny cel, który mu przyświecał.

Czytaj więcej

Dnia 29.11.2018r.  młodzież naszego Internatu odwiedziła Schronisko dla Zwierząt  w Lublinie przy ul. Metalurgicznej 2. Zakupiliśmy karmę za 220 zł. w puszkach  zgodnie z potrzebami schroniska . Oprócz karmy zawiezione zostały koce, kołdry, ręczniki i zabawki.

Wychowankom i wychowawcom, którzy wzięli udział w zbiórce funduszy na zakup karmy dla zwierząt –  dziękujemy!!!

Zwierzaki będą Wam bardzo wdzięczne!!!

Czytaj więcej

Zajęcia kulinarne cieszą się u nas niezmienną popularnością.
Entuzjastami szlifowania kulinarnych umiejętności  tym razem – pieczenia pizzy okazali się chłopcy i dziewczęta z gr.V i VI.
Sekret udanej pizzy to nie tylko dobry przepis na ciasto i sos, choć  większość osób właśnie tym elementom poświęca najwięcej uwagi. Równie ważna, a może i najważniejsza jest wzajemna współpraca oraz atmosfera panująca na zajęciach. U nas jak zwykle nie zabrakło humoru  i radości ze wspólnego przygotowywania potrawy.

Czytaj więcej

Z okazji 100. Rocznicy Niepodległości odbyło się spotkanie patriotyczne 08.11.2018 r.
Przy pięknej scenografii  młodzież przypomniała  wydarzenia historyczne odnoszące się do tego okresu. Spotkanie wzbogaciła  prezentacja multimedialna w formie zdjęć historycznych i  filmu o naczelniku Józefie Piłsudskim .

Czytaj więcej

W niedzielę 27 października na zaproszenie Fundacji  Sempre a Frente  nasze wychowanki Ewa Dycha i Klaudia Szaniawska wraz z opiekunami : p. A. Ligiencką i p. E. Wiejak uczestniczyły w projekcie ,,Sense Art’’ w Galerii  Labirynt.
Projekt realizowany jest w ramach programu Erasmus + przez Fundację Sempre a Frente z udziałem uczestników z Bułgarii, Hiszpanii i Polski.Czytaj więcej