Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzy państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy  Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange, zaś partnerem DBI 2018 jest Facebook.
Młodzież z naszego internatu po raz pierwszy przystąpiła do tej inicjatywy.

Czytaj więcej

W tym roku, po raz piąty, odbył się Miedzyinternacki Konkurs Piosenki Walentynkowej Wyśpiewam Ci, jak Cię kocham.

W konkursie wzięli udział wychowankowie z zaprzyjaźnionych placówek województwa lubelskiego,  którzy chcieli zaprezentować swoje umiejętności wokalne: Bursy nr 1, Bursy nr 2, , Bursy nr 5, Bursy nr 6, Bursy nr 8, Internatu Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej  w Świdniku, SOSW w Lublinie.

Czytaj więcej

Przygotowania do Międzyinternackiego Konkursu Piosenki Walentynkowej ruszyły prężnie. Aby osłodzić uczestnikom rywalizację na najbardziej rozśpiewaną Walentynkę, p. D. Kowalik z wychowankami upiekły ciasteczka kruche z marmoladą, orzechami i cynamonem…PYSZNOŚCI!!!

Czytaj więcej

Walentynki to czas, kiedy każdy chce obdarować osobę bliską swojemu sercu upominkiem, który podkreśli wyjątkowy charakter relacji. Do tradycji należy obdarowywanie się nawzajem drobnym przedmiotami, które doskonale pasują do klimatu tego wyjątkowego dnia. RMI postanowiło zachęcić swoich kolegów i koleżanki do stworzenia własnej kartki walentynkowej i przesłania jej za pośrednictwem internackiej poczty walentynkowej.

Czytaj więcej