MARCIN POLAK
DYSCYPLINA: PARAKOLARSTWO
KAPITALNY WYŚCIG MARCINA POLAKA.

MAMY PIERWSZY MEDAL W TOKIO!
Czytaj https://www.przegladsportowy.pl/paraolimpiada/igrzyska-paraolimpijskie-wyscig-na-medal-marcina-polaka-tokio-2020/0605289
Kolarze torowi Marcin Polak i pilot Michał Ładosz zdobyli brązowy medal w igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. Polacy wygrali wyścig o brązowy medal na dochodzenie i na dystansie 4 km. Był to pierwszy medal wywalczony przez naszych reprezentantów w tej imprezie.
To nie koniec emocji związanych z występami tej dwójki.
Czytaj https://eurosport.tvn24.pl/inne,132/igrzyska-paraolimpijskie-marcin-polak-i-michal-ladosz-wypowiedzi-po-zdobyciu-brazowego-medalu-w-kolarstwie-torowym,1075030.html

Wszystko zaczęło się w roku 2000. Do internatu szkoły dla osób niewidomych i niedowidzących w Lublinie położonego nomen omen przy ulicy Wyścigowej dotarł Andrzej Góźdź, prezes KKT Hetman poszukując zawodników. Zgłosiłem się na treningi. W Międzyrzecu Podlaskim odbył się mój pierwszy wyścig  wraz z pilotem. Co prawda nie wygraliśmy go, ale chęć zwycięstwa została mi do dziś.
Więcej https://paralympic.org.pl/sportowcy/marcin-polak/.Czytaj więcej

 

Internat SOSW przy ul. Wyścigowej 31
dnia 31.08.2021r (tj. wtorek)
będzie otwarty dla przyjeżdżającej młodzieży od godz 12.00

Słonecznych dni, radosnych chwil, beztroskich zabaw
i przede wszystkim bezpiecznych wakacji.
Pełnych niezapomnianych wrażeń w gronie
przyjaciół
i rodziny.

Życzymy, by był to czas zasłużonego  i efektywnego odpoczynku.

                                                     Dyrekcja i Wychowawcy Internatu

 

 

W tym roku szkolnym doczekaliśmy się chwili, że mogliśmy się spotkać w gronie wychowanków i wychowawców i pożegnać tegorocznych absolwentów osobiście, oczywiście z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Wspominaliśmy wspólnie spędzone chwile oglądając prezentację przygotowaną przez młodzież i opiekunów RMI. Nasze spotkanie było również sposobnością do wręczenia dyplomów uznania dla wyróżniających się wychowanków, a Panie z kuchni zadbały o pyszny poczęstunek.

Czytaj więcej

Wszyscy zatęskniliśmy za pogodą, słońcem i spacerami na świeżym powietrzu. Nie tylko my, po długiej zimie owady, pajęczaki jak kleszcze też wyszły na spacery. One nie zamierzają cieszyć się słońcem tylko gdzieś na obrzeżach lasów w wysokich trawach czekają na nas. Kleszcze mimo swoich niewielkich rozmiarów są bardzo niebezpieczne dla ludzi i zwierząt, ponieważ przenoszą szereg groźnych chorób. O tym, oraz w jaki sposób polują na swoich żywicieli, jak się przed nimi chronić, jak je usuwać młodzież naszego internatu dowiedziała się na zajęciach. Każda grupa zapoznała się z podstawowymi wiadomościami zaprezentowanymi w holu internatu. Bardziej dociekliwi skorzystali z informacji dostępnej w internecie.Czytaj więcej

 ,,Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza,

odepchnięta wraca – to miłość macierzyńska.”

        Józef Ignacy Kraszewski

Dzień Matki to chyba jedno z najpiękniejszych świąt w ciągu całego roku, wypełnione kwiatami i serdecznymi życzeniami. Święto to jest wyrazem wdzięczności, szacunku i miłości. Obchodzimy je zawsze 26 maja. Dlaczego właśnie w tym dniu? Może dlatego, by wszystkie najpiękniejsze kwiaty wiosny mogły być ofiarowane kochanym Mamom.

Czytaj więcej

W dniach 6 i 13 maja wychowanki grupy 5 wraz w wychowawczyniami uczestniczyły w zajęciach zdalnych z zakresu hortiterapii, której głównym założeniem jest wykorzystanie roślin, kontaktu z przyrodą w celach leczniczych. Zajęcia zostały przeprowadzone przez właściciela kwiaciarni „U Dudów” z Niedrzwicy Dużej. Na zajęciach tematycznych pt. ,,Kwiaty cięte’’, pani Marzena omówiła i zaprezentowała wybrane gatunki kwiatów, które na co dzień wykorzystuje do tworzenia różnych kompozycji kwiatowych, dekoracji.Czytaj więcej

Celem obchodów tego dnia jest zwrócenie społecznej uwagi na wyzwania, przed którymi stają na co dzień osoby z niepełnosprawnością. W wielu miejscach, zarówno na świecie, jak i w Polsce z tej okazji organizowane są co roku rozmaite wydarzenia, spotkania, marsze, warsztaty oraz happeningi będące wyrazem sprzeciwu wobec dyskryminacji osób niepełnosprawnych w codziennym życiu, uwypuklające solidaryzm z osobami niepełnosprawnymi. Obecnie, ze względu na stan epidemii, aktywność społeczna podkreślająca istotę tego dnia przeniosła się do Internetu.
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w myśl swojego hasła, które brzmi: „Wszyscy jesteśmy tacy sami!”, popiera idee, jakie niesie ze sobą Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Jednocześnie apelujemy o wspieranie osób z niepełnosprawnościami i okazywanie im solidarności przez cały rok.