Dzień Składanek i Łamigłówek.

Dzień Składanek i Łamigłówek.

29 stycznia obchodzony jest jako Dzień Składanek i Łamigłówek.
Nasz internat  przystąpił do celebrowania tego niekonwencjonalnego święta.  Organizatorzy zabawy zachęcali do rozwiązywania łamigłówek, które uczą logicznego myślenia, rozwijają kreatywność oraz wyobraźnię. Dodatkowo zapewniają rozrywkę  w świecie realnym, a nie wirtualnym, są alternatywną formą spędzania wolnego czasu.

Wspólne rozwiązywanie zagadek zintegrowało wychowanków internatu, którzy wspaniale ze sobą współpracowali. Amatorzy „łamania głowy” wzięli udział w grze, podczas której mieli do rozwiązania kilkanaście zagadek. Na terenie internatu wyznaczono pięć punktów,  na których  wychowawcy czekali z różnymi ciekawymi zadaniami. Zaliczenie każdej kolejnej „bazy” wiązało się z otrzymaniem potwierdzenia jego rozwiązania (pieczęć).
Na zakończenie wszyscy bawili się przednio podczas odgadywania haseł kalamburowych. Śmiechom nie było końca. Największą erudycją w kategoriach tytułów, cytatów i przysłów wykazał się Maks Baum. Najzdolniejszymi manualnie artystkami okazały się dziewczynki: Ola Paradzińska i Kasia Ścipień. Musimy to powtórzyć! Taki dzień można obchodzić co dzień!

Organizatorzy: p. Agata Filipek, p. Edyta Sosnowska

Pomoc podczas przebiegu gry: p. Małgorzata Kozieł, p. Jacek Słotwiński,  p. Agnieszka Stunio