III Międzyinternacki Turniej Szachowy I Warcab Stupolowych

III Międzyinternacki Turniej Szachowy I Warcab Stupolowych

1 grudnia odbył się III Międzyinternacki Turniej Warcab Stupolowych i Turniej Szachowy, w ramach III edycji projektu PIĘKNO JEST W NAS

pod hasłem: Zawsze  istnieje  właściwe  posunięcie, trzeba je tylko  znaleźć

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  • Patronat nad turniejem objął Klub Sportowy Niewidomych i Słabowidzących „Hetman” Lublin 
  • Gościem specjalnym turnieju była  Mistrzyni Europy Niewidomych Słabowidzącychwarcabistka Barbara Wójcik oraz drużyna brązowych medalistów Drużynowych Mistrzostw Polski Niewidomych i Słabowidzących w Warcabach Stupolowych

 

W turnieju udział wzięli przedstawiciele z : Bursy nr 1, Bursy nr 2, Bursy nr 3, Bursy nr 5, Bursy nr 6, Bursy z Lubartowa, SOSW. Urozmaiceniem imprezy było strzelanie z broni pneumatycznej. Emocje podczas rozgrywek były wielkie, podziękowanie za udział w turnieju otrzymali wszyscy, a najlepsi dyplomy i puchary.

Wyniki szachy:

M Zawodnik Klub I II III IV V PKT
1 Mateusz SZUTKO Bursa nr 1 Lublin 2/10 2/9 2/3 2/2 2/4 10 16
2 Daniel DOBROWOLSKI Bursa nr 5 Lublin 2/11 2/4 2/7 0/1 2/3 8 18
3 Michał GACAN Bursa nr 1 Lublin 2/5 2/8 0/1 2/6 0/2 6 20
4 Emil JANIK Bursa nr 3 Lublin 2/13 0/2 2/9 2/7 0/1 6 18
5 Dominik KUSZNERUK Internat XXI LO 0/3 0/12 2/14 2/10 2/8 6 12 18 15
6 Paweł PISZCZ Bursa Lubartów 0/9 2/10 2/12 0/3 2/11 6 12 18 14
7 Damian GREGUŁA Bursa Lubartów 2/14 2/13 0/2 0/4 2/12 6 11
8 Rafał OLECH SOS-W Lublin 2/12 0/3 1/11 2/9 0/5 5 14
9 Rafał DUDZIAK Bursa nr 3 Lublin 2/6 0/1 0/4 0/8 2/13 4 17
10 Mateusz GAJUR Internat XXI LO 0/1 0/6 2/13 0/5 2/14 4 14 24
11 Sebastian CIOŁEK Bursa nr 2 Lublin 0/2 2/14 1/8 1/12 0/6 4 14 22
12 Damian WÓJTOWICZ Bursa nr 5 Lublin 0/8 2/5 0/6 1/11 0/7 3 17
13 Jakub NIEDZIAŁEK Bursa nr 2 Lublin 0/4 0/7 0/10 2/14 0/9 2 14
14 Adam ZAJĄC SOS-W Lublin 0/7 0/11 0/5 0/13 0/10 0 14

Wyniki warcaby:

M Zawodnik Klub I II III IV V PKT
1 Mariusz HUNEK Lublin 2/8 2/2 2/5 2/3 2/6 10 15
2 Daniel GRZEBULSKI Bursa nr 2 Lublin 2/4 0/1 2/6 1/5 2/7 7 15
3 Radosław KRÓL Bursa nr 3 Lublin 2/7 0/5 2/4 0/1 2/8 6 13 23
4 Piotr TUROWSKI Bursa nr 3 Lublin 0/2 2/8 0/3 2/7 2/5 6 13 20
5 Patryk JACHOREK SOS-W Lublin 2/6 2/3 0/1 1/2 0/4 5 19
6 Ernest KANON Bursa nr 2 Lublin 0/5 2/7 0/2 2/8 0/1 4 14
7 Magdalena OLECH SOS-W Lublin 0/3 0/6 2/8 0/4 0/2 2 16
8 Piotr MACIĄG SOS-W Lublin 0/1 0/4 0/7 0/6 0/3 0 16

Sędzia turnieju: Leszek Stefanek

Organizatorzy: mgr Jacek Słotwiński, Anna Płachta, Halina Górniak, Maria Żydek