Mecz Słodkich Serc

Mecz Słodkich Serc

3 grudnia 2018 r. w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich odbył się jubileuszowy, 25. Mecz Słodkich Serc rozgrywany w ramach akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. W widowisku sportowym zmierzyły się dwie drużyny: TBV Startu Lublin, a także zespół gwiazd i przyjaciół lubelskiego sportu, który tworzyli przedstawiciele AZS UMCS Lublin, Budowlanych Lublin, MKS Perła Lublin oraz Motoru Lublin. Rywalizacja zakończyła się zwycięstwem „Startowców”, jednak to nie wynik spotkania był najważniejszy, lecz szczytny cel, który mu przyświecał.

Wychowankowie naszej placówki wraz z opiekunami: p. A. Płachtą, p. A. Ligiencką i p. E. Wiejak uczestniczyli w tym wydarzeniu wspierając szlachetny cel akcji charytatywnej. Tradycyjnie biletem wstępu na mecz był podarunek w postaci cukierków, czekoladek, batoników itp. dla maluchów z lubelskich domów dziecka. Meczowi, który został rozegrany pod honorowym patronatem Marszałka Jarosława Stawiarskiego jak zwykle towarzyszyły liczne atrakcje.
Podczas przerw wystąpił m.in.: Zespół Pieśni i Tańca im. Wandy Kaniorowej, zaś obecny na meczu Św.Mikołaj prowadził liczne konkursy z nagrodami .

Nasi wychowankowie w skupieniu oglądali mecz, mieli dużą radość i przyjemność z tego, że mogli uczestniczyć w takim wydarzeniu.Wiele pozytywnych emocji dostarczyła nam zaprzyjaźniona maskotka meczu zGRYFus.