Sportowa odsłona „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę..”

Sportowa odsłona „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę..”

Z inicjatywy Rady Młodzieżowej Internatu i jej opiekunów 11 grudnia 2018r. odbył się I Internacki Turniej Słodkich Serc – pedagodzy kontra wychowankowie. Było to charytatywne starcie, na które biletem wstępu były słodycze, przeznaczone dla dzieci z domów dziecka i szpitali.
Wszystko to w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę.

Młodzi sportowcy  mogli przetestować swoją formę i umiejętności na tle reprezentacji grona pedagogicznego. Na rozgrzewkę zaplanowano kilka konkurencji zręcznościowych, które były  wstępem do  tego, na co wszyscy czekali czyli mecz piłki nożnej. Mecz odbywał się przy udziale kibiców, którzy wspaniale dopingowali sportowców. Zawodnicy dali z siebie wszystko. Mimo wysoko zawieszonej przez uczniów poprzeczki, nauczyciele  pokazali, że są w stanie dotrzymać kroku swoim wychowankom, także na boisku. Jednak w tym dniu nie było przegranych. Emocje jakie towarzyszyły spotkaniu były niezapomniane i myślimy, że rewanż wisi w powietrzu.

Uwieńczeniem spotkania był pokaz umiejętności zawodników, którzy na co dzień trenują dyscyplinę jaką jest goalball (piłka dźwiękowa). Kibice byli zachwyceni i pełni podziwu dla ich zręczności i woli walki.

organizatorzy: p. A. Jóźwik, p. A. Płachta, P. E. Wiejak, p. J. Słotwiński, p. A. Łukaszuk