Wielkanocne Jajeczko

Wielkanocne Jajeczko

Tuż przed Świętami Wielkiej Nocy mieliśmy w planach zorganizowanie w naszym Internacie warsztatów kulinarnych pod hasłem ,,Wielkanocne Jajeczko’’. Jako, że obecna sytuacja nam to uniemożliwiła chcemy zaproponować Wam zajęcia online.

 

Co symbolizują jajka wielkanocne?

Jajko wielkanocne – symbolika

W chrześcijaństwie jajko łączone jest ze Zmartwychwstaniem – zwycięstwem życia nad śmiercią. Skorupka symbolizowała to, co stare, żółtko zaś to, co nowe. Do wielkanocnego koszyczka jajko trafia także, jako znak zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią i odrodzenie się wiernych w jego osobie. W czasie wielkanocnego śniadania jajko pełni rolę podobną do wigilijnego opłatka i jest przekaźnikiem naszych wzajemnych życzeń.

Jajko wielkanocne – zwyczaje

Jajko w czasie Wielkanocy to nie tylko symbol czy składnik świątecznych dań, ale i element wielu zwyczajów. Przede wszystkim jajka malujemy, barwimy, skrobiemy i dekorujemy. Następnie kolorowe pisanki czy kraszanki mogą posłużyć nam do różnych wielkanocnych zabaw m.in. stukania się jajkami do pierwszej pękniętej skorupki.

Z pewnością będziecie pomagać Waszym bliskim w przygotowaniu potraw na świąteczny stół. Jednym z głównych przysmaków na wielkanocnym stole –będą właśnie  jajka! Faszerowane, podane z majonezem, sosem, a może panierowane?
Polecamy nie tylko te najbardziej tradycyjne przepisy –  wypróbujcie  też coś bardziej oryginalnego!
Proponujemy  Wam kilka ciekawych pomysłów na przystawki z jajkiem w roli głównej. Oto kilka z nich :

Ciekawe propozycje na Wielkanocne jajka znajdziecie również na stronie:

https://www.przepisy.pl/magazyn/wielkanoc/10-sposobow-na-wielkanocne-jajka

Efektami swoich dokonań kulinarnych i dań na wielkanocnym stole możecie pochwalić się pisząc na: forum.sosww31@gmail.com lub na Fantpage na Facebook-u.

źródła:

grafika google

przygotowały w ramach RMI: A. Jóźwik, A. Płachta, E. Wiejak

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.