Internat SOSW przy ul. Wyścigowej 31
dnia 17.05.2021r (tj. poniedziałek)
będzie otwarty dla przyjeżdżającej młodzieży od godz 07.00

Celem obchodów tego dnia jest zwrócenie społecznej uwagi na wyzwania, przed którymi stają na co dzień osoby z niepełnosprawnością. W wielu miejscach, zarówno na świecie, jak i w Polsce z tej okazji organizowane są co roku rozmaite wydarzenia, spotkania, marsze, warsztaty oraz happeningi będące wyrazem sprzeciwu wobec dyskryminacji osób niepełnosprawnych w codziennym życiu, uwypuklające solidaryzm z osobami niepełnosprawnymi. Obecnie, ze względu na stan epidemii, aktywność społeczna podkreślająca istotę tego dnia przeniosła się do Internetu.
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w myśl swojego hasła, które brzmi: „Wszyscy jesteśmy tacy sami!”, popiera idee, jakie niesie ze sobą Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Jednocześnie apelujemy o wspieranie osób z niepełnosprawnościami i okazywanie im solidarności przez cały rok.

Życzymy, aby Święta Wielkanocne

przyniosły wzajemną życzliwość.

By stały się źródłem wzmacniania ducha.

Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie,

napełni Was pokojem i wiarą, niech da siłę w pokonywaniu trudności

i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość…

Dyrekcja, Wychowawcy i Wychowankowie

Serdecznie dziękuję wszystkim wychowankom, którzy włączyli się w akcję „Słodka Wielkanoc dla Seniora”. Wasz dar serca z pewnością uprzyjemni święta samotnym starszym osobom, mieszkańcom DPS w Lublinie.Czytaj więcej

Gorąco zachęcam wychowanków naszego internatu do udziału w akcji
„Słodka Wielkanoc dla Seniora”.
Szczególnie teraz w czasie pandemii ludzie starsi mieszkający w Domach Pomocy Społecznej czują się samotni. Nie można ich odwiedzać i nadchodzące święta będą tym bardziej smutne. Możemy im umilić ten czas ofiarowując im odrobinę słodkości.
Czekolada, zajączek z czekolady, kartka własnej roboty z życzeniami to dla nas drobnostka, a dla nich znak, że o nich pamiętamy.Czytaj więcej

Młodzież naszego internatu wzięła udział w Ogólnopolskim projekcie „Baczyński”.
Wychowankowie przygotowali  gazetki okolicznościowe dotyczące życia i twórczości artystyczno – plastycznej Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Można się było z nimi zapoznać zarówno w internacie jak i szkole.

Czytaj więcej