Festyn Integracyjny z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Dogoterapii.

Festyn Integracyjny z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Dogoterapii.

W dniu  8 czerwca nasi wychowankowie uczestniczyli  w Festynie Integracyjnym z  okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Dogoterapii w Wyższej Szkole Społeczno – Przyrodniczej im. Wincentego Pola w Lublinie. W ramach obchodów nastąpiło rozstrzygnięcie V edycji konkursu plastycznego pt.”Psie marzenia”. Wszystkie zwycięskie prace zostały zaprezentowane w formie wystawy, którą mogliśmy podziwiać.
Dla dzieci i młodzieży przygotowano szereg atrakcji. Główną  i cieszącą się dużym zainteresowaniem atrakcją  festynu  były zajęcia i pokazy prowadzone przez kynoterapeutów Fundacji Canituus z udziałem psów terapeutycznych. Nasza radość była tym większa, że po raz kolejny mogliśmy się spotkać z zaprzyjaźnionymi  już pieskami: Mili i Holly oraz ich trenerką – Panią Anią . Poznaliśmy też nowych  czworonożnych  przyjaciół: Labradorkę  Retriever o imieniu Moli  oraz kota syberyjskiego, który  pięknie pozował do zdjęć.
W czasie bliskiego kontaktu ze zwierzakami  i rozmów z ich opiekunami  czerpaliśmy wiedzę na temat bezpiecznych postaw wobec psów, by zwiększyć nasze i ich bezpieczeństwo we wzajemnych kontaktach oraz podstaw opieki nad zwierzętami, odpowiedzialności, wiedzy o potrzebach psów.

Nie możemy się doczekać chwili gdy urocze czworonogi zagoszczą w progach naszej placówki. Czekamy z niecierpliwością!!!

Organizatorzy: mgr A. Jóźwik, mgr E. Wiejak

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.