ŚWIAT OSAMOTNIONY.

ŚWIAT OSAMOTNIONY.

Obecna sytuacja jest nietypowa, żyjemy jakby w izolacji, strachu, osamotnieniu, szukamy w sieci optymistycznych wiadomości.
Tęsknimy za bliskimi, z telefonem zawsze pod ręką, wyglądamy normalności. Mamy nadzieję, że się pojawi. Jest to namiastka świata naszej młodzieży, która dzielnie pokonuje takie bariery każdego dnia. W zaciszu domowej izolacji, osamotnieni, szukają akceptacji otoczenia w wąskim gronie znajomych, pokonują bariery, której wielkości nie ma miary. Każdy ma swoją historię, która wyryła ślad na duszy, których rany musimy zatrzeć, opatrzeć, pokazać świata przyjazne oblicze, dać siłę do pracy nad sobą i wiarę w ludzi. Młodzież ma na to trzy, czasem cztery lata, aby zdobyć zawód, doszlifować nawyki, świadomie odkryć zainteresowania, nauczyć się współpracy i pomocy wzajemnej. Doświadczamy od wielu lat, kiedy młodzież intuicyjne odkrywa swoje potrzeby. Widzący prowadzi niewidomego, zdolniejszy pomaga słabszemu, razem idą do szkoły, krótki spacer do sklepu czy kina. Oddziałując na siebie, uczymy się wzajemnie. Miejmy nadzieję, że trudny czas minie i będzie tylko wspomnieniem. I na nowo zmienią się kolejne roczniki, zawiążą się nowe przyjaźnie, a nawet sympatie.

Materiał przygotowała: M. Żydek
Grafika pobrana ze strony: https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/598291,500-niepelnosprawni-obietnica-wybory-pis.html
a

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.