„W drogę ! W drogę ! Bez drogowskazów. W drogę! Po własny los!”

„W drogę ! W drogę ! Bez drogowskazów. W drogę! Po własny los!”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„W drogę ! W drogę !
Bez drogowskazów
W drogę! Po własny los!”
– to motto było myślą przewodnią uroczystości pożegnania tegorocznych Abiturientów XVII LO, która odbyła się 29.04.2016 roku.

Część oficjalną uroczystości otworzyła Pani Dyrektor Iwona Majewska, która podsumowując czas spędzony w szkole, jednocześnie życzyła uczniom klas trzecich pomyślnego startu w dorosłe życie i gratulowała osiągnięć i wyników w nauce.
W imieniu Rady Rodziców głos zabrała p. Hanna Kardaś, która złożyła podziękowania Dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom za trud włożony w wychowanie młodzieży, rozwijanie talentów i stworzenie dobrych warunków do nauki.
Do swoich kolegów zwrócił się Krzysztof Porzak – przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego, który wyraził wdzięczność za miłą atmosferę oraz przyjaźń okazywaną w codziennym życiu szkolnym.
Tegoroczni absolwenci także nie zapomnieli o tych, dzięki którym mogli przebyć tak ważny w ich życiu etap.
„Pomagaliście nam odróżnić rzeczy ważne od błahych, wychowaliście na wartościowych i uczciwych ludzi. Byliście z nami w radości i smutku…” – takimi słowami trzecioklasiści pożegnali Dyrekcję, nauczycieli, wychowawców i całą społeczność Ośrodka.
Wyrazem szacunku i wdzięczności były piękne kwiaty przekazane przez młodzież na ręce Dyrekcji.
Dopełnieniem uroczystości była część artystyczna, która wniosła odrobinę nostalgii, ale też sporą dawkę humoru. Konferansjerem była upersonifikowana szkoła, która żegnała swoich absolwentów muzycznie i satyrycznie. Na to szczególne, przygotowane przez uczniów klas młodszych pożegnanie, złożyły się zabawne scenki z życia szkoły oraz występy wokalne Agaty i Norberta.
Na zakończenie uroczystości Abiturienci z „łezką w oku” obejrzeli film, w którym zgromadzone były zdjęcia opatrzone humorystycznymi podpisami i przywoływały wspomnienia trzech lat spędzonych w liceum. Wywołało to uśmiech, entuzjazm oraz wzruszenie wszystkich zgromadzonych.
Dla opuszczających mury szkoły zadedykowano piosenkę „Do widzenia przyjaciele”, którą wykonała Klaudia.
Uczniowie klasy drugiej wraz z wychowawcą p. J. Miturą przygotowali dla swoich starszych kolegów i Dyrekcji miłe niespodzianki w postaci pamiątkowych plakatów

Program artystyczny przygotowany został przez Panie: Anetę Jóźwik, Annę Płachtę, Elżbietę Wiejak oraz Dorotę Kowalik, która zadbała o oprawę scenograficzną

zak_klas_matur_1 zak_klas_matur_3 zak_klas_matur_4 zak_klas_matur_5 zak_klas_matur_6 zak_klas_matur_7 zak_klas_matur_8 zak_klas_matur_9 zak_klas_matur_10

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.