W Schronisku dla Zwierząt w Lublinie

W Schronisku dla Zwierząt w Lublinie

zwierzetaGrupa naszej młodzieży została zaangażowana w aktywną działalność na rzecz Schroniska dla Zwierząt w Lublinie i wybrała się tam w środę pod opieką mgr A. Ligienckiej .  Na początku zaprezentowano interesujące oraz mniej znane fakty z życia  naszych czworonożnych przyjaciół przygotowane przez zoopsychologa, tresera p. Dariusza Ornala. Pan Bartłomiej Gorzkowski zapoznał grupę zainteresowanych ze specyfiką  zwierząt egzotycznych, poruszając w szczególności kwestię rozważnego zakupu tych stworzeń. Od wielu lat w mediach krążą informacje na temat porzucania, bądź okrutnego traktowania bezmyślnie zakupionych zwierząt.

Po części teoretycznej przeszliśmy do boksów w których przebywają psy. Niestety pogoda nie dopisała, spadł  grad co zmusiło nas do ucieczki, do Egzotarium. Tam mogliśmy obejrzeć  żółwie, jaszczurki, węże, pająki i legwany i zapomnieć o panujących na zewnątrz warunkach atmosferycznych. Tych ostatnich mogliśmy dotknąć, co wywołało dreszcz emocji . Na koniec odwiedziliśmy koty, które w przeciwieństwie do poprzednich bohaterów były pełne garcji i wdzięku.
Dziękujemy za możliwość przebywania wśród mniej znanych oraz tych bardziej pospolitych zwierząt. Mamy pewność, iż każdy z naszych wychowanków znalazł wśród zwierzaków swojego ulubieńca.

zwierzeta1 zwierzeta2 zwierzeta3 zwierzeta4 zwierzeta5 zwierzeta7 zwierzeta8 zwierzeta9 zwierzeta10 zwierzeta11 zwierzeta12 zwierzeta14 zwierzeta15 zwierzeta16 zwierzeta17

Nie zapomnieliśmy o naszych pupilach i zawieźliśmy im przysmaki w puszkach.

Opracowała: mgr A. Ligiencka

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.