Zumba – wytańcz się na zdrowie !

Zumba – wytańcz się na zdrowie !

28 listopada młodzież, studenci UMCS odbywający praktykę pedagogiczną oraz wychowawcy przy rytmach salsy, latino, afro mieli okazję poznać uroki świetnej zabawy jaką jest Zumba Fitness.
Instruktor Zumby  –  p. Michał Kociuba  pokazał nam, jak można odreagować trudy dnia codziennego, a jednocześnie aktywnie i zdrowo spędzić wolny czas.

Czym jest zumba?
Zumba jest połączeniem tańca i fitness, jej założeniem jest to, by przy wesołej i energicznej muzyce dobrze się bawić, a w międzyczasie „przemycić” dla ciała sporo korzyści.
Zalet zumby jest wiele. Oprócz usprawnienia ogólnej kondycji fizycznej i przyspieszenia metabolizmu może być też znakomitą receptą na stres. Podczas treningu tanecznego obniża się poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu, wzmaga się za to wydzielanie endorfin.
Doświadczyliśmy tego na własnej skórze, ponieważ  mimo, iż godzinny trening był dla nas dużym obciążeniem fizycznym, to taniec dodał nam mnóstwo pozytywnej energii,    wszystkim dopisywał dobry nastrój, a na twarzach gościł promienny uśmiech.

Zajęcia zostały  zorganizowane w ramach projektu ,,Aktywnie – Zdrowo – Bezpiecznie’’ i były doskonałą okazją do wspólnej zabawy, integracji  i promowania zdrowego stylu życia.

organizatorzy: A. Jóźwik, A. Płachta, E. Wiejak

fot.: A. Filipek

 

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.