Dzień Rodziny

Dzień Rodziny

„Rodzina jest w życiu oparciem, czymś co chroni, co daje siłę“.
Sophia Loren

Mama i Tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Podtrzymując tradycję naszego internatu,  26 maja cała społeczność wspólnie świętowała Dzień Rodziny.
Spotkanie było okazją, aby podziękować Rodzicom za opiekę i trud włożony w wychowanie, by okazać Im wdzięczność. Tego szczególnego dnia nie zabrakło pięknych słów ukrytych w wierszach i piosenkach płynących prosto z serc młodzieży, były też kwiaty, życzenia, a przy tym, jak można się spodziewać było wiele wzruszeń.

Uroczystość rozpoczął montaż słowno-muzyczny pt.,, Cudownych Rodziców Mam”. W rolę konferansjerów wcielili się: Kasia, Weronika, Daria, Filip, Szymon, Łukasz, i Kacper. Nie mogło zabraknąć również muzycznej niespodzianki przygotowanej specjalnie na tę okazję przez naszych wokalistów: Klarę, Julkę, Darię i Szymona. O wsparcie multimedialne i nagłośnienie imprezy zadbał Szymon K.
Po zakończeniu części artystycznej Pani Wicedyrektor podziękowała naszym Gościom za tak liczne przybycie na uroczystość, życząc dużo radości, uśmiechu na co dzień i pociechy ze swoich dzieci. Słowa uznanie i podziękowania skierowała również w stronę młodzieży i jej umiejętności recytatorskich i wokalnych oraz organizatorów Dnia Rodziny.
Miłym akcentem imprezy było obdarowanie rodziców kwiatami i pamiątkowym upominkiem, wykonanym przez młodzież na warsztatach w Pracowni Rękodzieła.
Po zakończeniu części oficjalnej przyszedł czas na poczęstunek. Na stołach gościły m.in.: kruche ciasteczka, które wychowankowie wypiekali na zajęciach kulinarnych, szarlotka oraz pyszne ciasta, soki i napoje, przekazane przez Rodziców Klary za, które bardzo dziękujemy. Przy słodkim poczęstunku rodzice wraz z dziećmi spędzili miłe chwile na rozmowach z wychowawcami i Panią Wicedyrektor oraz mogli obejrzeć prezentację multimedialną z życzeniami od swoich pociech.
Całe wydarzenie było okazją do wspólnego spędzenia czasu, z pewnością było także pełne inspiracji i dobrej energii. Celebrowanie wspólnych, rodzinnych i miłych chwil na długo pozostaną w pamięci nas wszystkich.
Do zobaczenia za rok !!!
Serdecznie Dziękujemy Państwu – Rodzicom za wspieranie naszych działań na rzecz integracji i wszechstronnego rozwoju młodzieży.
Wszystkim Rodzinom uczniów naszej szkoły życzymy przede wszystkim, jak najwięcej ciepła i serdecznych uczuć, wzajemnej bliskości, zrozumienia oraz dużo wspólnie spędzonego czasu.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej.

Organizatorzy: mgr A. Jóźwik, mgr A. Płachta, mgr E. Wiejak
Współpraca: mgr D. Kowalik, mgr D. Polonis, mgr M. Kozieł, mgr M. Żydek