Lampion – drugie życie puszek – kreatywny recykling

Lampion – drugie życie puszek – kreatywny recykling

 https://www.youtube.com/watch?v=d7BEMjcQt4w

Ekologiczne świeczniki z puszek
Świeczki są nieodłącznym elementem romantycznego nastroju. Wykonując je z puszek po konserwach wykorzystujesz surowce wtórne i chronisz środowisko. W kilka minut możesz przygotować eko dekorację, która z pewnością stworzy wyjątkowy klimat w twoim domu. Wystarczą podstawowe narzędzia, które na pewno masz w domu i puszki z odpadów w kuchni np. po zielonym groszku. Jeśli masz wiele puszek różnych rozmiarów, twoja dekoracja z recyklingu będzie jeszcze ciekawsza.  Nie czekaj i zrób to sam.

KROK I – Napełnianie puszki piaskiem

Wsyp piasek lub ziemię do puszki. Możesz także nalać do niej wody i zamrozić ją. Dzięki temu unikniesz wgnieceń podczas robienia wzoru.

KROK II – Wykonywanie wzoru

Przygotuj wybrany przez siebie wzór, który znajdzie się na świeczniku. Możesz wydrukować gotowy szablon z Internetu, a następnie wyciąć go. Odrysuj wzór na puszce lub przyklej go za pomocą taśmy klejącej.

Wybierz odpowiednią wielkość gwoździa, a następnie delikatnie przebijaj puszkę za pomocą młotka wzdłuż naszkicowanego wzoru. Zwróć uwagę na odległość między dziurkami.

KROK III – Rozświetlenie świecznika z puszek

Gdy wzór będzie gotowy, wysyp piasek z puszki i wyczyść jej wnętrze. Teraz możesz włożyć świeczkę do środka i cieszyć się niezwykłym efektem.

Materiał przygotowała: p. D. Kowalik

 

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.