Podstawy gotowania dla początkujących

Podstawy gotowania dla początkujących

Chcąc stworzyć własną książkę kucharską musimy podszkolić swoje umiejętności kulinarne, które już nie raz pokazywaliście w internacie, podczas zajęć w pracowni kulinarnej lub chociażby, gdy zostawaliście na weekend. W tym nietypowym okresie, gdy powinniśmy być w domu, może czas je zaprezentować swoim najbliższym. Może nie znają Was jeszcze od tej strony! Rozpoczynamy nasz cykl zajęć kulinarnych, w którym będziemy wam proponować proste przepisy na rożne dania, ale czekamy też i na wasze propozycje. Może zechcecie nam zdradzić tajniki waszej kuchni i podać nam swoje przepisy lub zaprezentować zdjęcia waszych potraw na forum.sosww31@gmail.com  lub na internackim fb,  gdzie artykuł również jest umieszczony.

Przed próbą przeobrażenia się w szefa kuchni przypomnijmy, że jeśli chodzi o gotowanie, ważne jest, aby pamiętać, że wszyscy kiedyś zaczynali. Nie ma ani jednej osoby, która urodziła się z drewnianą łyżką do gotowania w ręku, gotowa do działania. Aby stać się rasowym kucharzem trzeba oczywiście dużo czasu i ćwiczeń, ale i tak zawsze będzie dużo do poprawienia.

Oznacza to, że w każdym momencie Waszej edukacji kulinarnej, jest pewnie gdzieś ktoś, kto jest lepszy lub gorszy w kuchni niż ty. A więc odwagi, nie przejmuj się tym, nawet najlepszym zdarzają się złe dni, także jeśli chodzi o gotowanie. Ludzie gotują z różnych powodów. Niektórzy, aby zaspokoić głód i przeżyć, podczas gdy inni gotują, bo rzeczywiście cieszy ich sam proces gotowania. Niektórzy gotują, gdy czują emocjonalną huśtawkę nastrojów, inni z czystej nudy. Bez względu jednak na motywację i powód do gotowania, zawsze trzeba zaczynać od podstaw.

Pamiętaj!!!

Pierwszą rzeczą, której musicie się nauczyć to swoista terminologia, z którą możecie się spotkać, czytając przepisy. Nowe i czasami obco brzmiące terminy, które można znaleźć w typowych recepturach, decydować mogą o ostatecznym sukcesie lub porażce. Nie wszyscy przecież wiedzą, co oznacza np. ubić białka na sztywno.

Kolejną dobrą radą dla początkujących jest, aby zacząć od prostszych receptur, a następnie poszerzyć swoje horyzonty

Pamiętaj, że przed przystąpieniem do pracy musisz się upewnić, że masz wszystko, co do niej jest potrzebne.

Pamiętaj też, że Rzym nie został zbudowany w jeden dzień i że na pewno zajmie ci trochę czasu zbudowanie własnego wiarygodnego repertuaru kulinarnego.

A teraz coś na rozgrzewkę czyli przepis na naleśniki, do których każdy domownik może dobrać dodatki wg własnych upodobań.

Przygotowanie ciasta jest proste, wystarczy przygotować mikser i miskę.

Składniki:

1, 5 szklanki mleka

1,5 szklanki wody gazowanej

2 szklanki mąki

2 jajka

szczypta soli

odrobina oleju

1 łyżeczka cukru waniliowego

Etapy przygotowania:

  1. Składniki ciasta dokładnie wymieszać, odstawić na 10 minut.
  2. Na rozgrzanej patelni smażyć cieniutkie naleśniki na złoty kolor.
  3. Podawać z ulubionymi dodatkami np.: serem, dżemem, bita śmietaną i owocami.

SMACZNEGO!!!

przygotowały w ramach RMI: A. Jóźwik, A. Płachta, E. Wiejak

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.