„ŚWIĄTECZNY ANIOŁ”

„ŚWIĄTECZNY ANIOŁ”

Dzisiejsze zajęcia to owoc wieloletniej współpracy naszego Ośrodka ze Stowarzyszeniem Kobiet Aktywnych z Krzczonowa, które pod kierunkiem Pani Małgorzaty Goś wspiera działania wychowawców naszego internatu w ramach cyklu zajęć – ” Z tradycją w przyszłość”. Dzisiejszą propozycją dla naszej młodzieży jest „Świąteczny Anioł” wykonany z masy solnej. Taka samodzielnie wykonana praca będzie idealnym świątecznym prezentem, dekoracją choinki lub stroika.

Film instruktażowy jak wykonać krok po kroku Anioła z masy solnej znajdziecie na naszym fanpage:
https://www.facebook.com/SOSW-dla-Dzieci-i-M%C5%82odzie%C5%BCy-Niepe%C5%82nosprawnych-ul-Wy%C5%9Bcigowa-31-Internat-107716490613135/

Zabawa masami plastycznymi – pobudza wyobraźnię i kreatywność  – niezwykle ważne umiejętności, które postrzega się jako jedne z niezbędnych kompetencji przyszłości. To również trening koncentracji  i koordynacji wzrokowo – ruchowej oraz usprawnianie motoryki małej. Kreatywna zabawa  z rodzicem lub opiekunem u boku to również nośnik ekspresji emocji oraz trening komunikacji. Literatura zaleca pracę z masą plastyczną w terapii nad złością i agresją. Jej formowanie skupiające się na: ściskaniu, rozbijaniu, ugniataniu, rzucaniu w blat, szczypaniu i rozciąganiu dostarcza możliwości odreagowania nagromadzonej w dziecku złości. Takie małe odreagowanie nauki zdalnej. Zapraszamy do poświęcenia czasu na trening z masą solną. Poniżej prezentujemy nasze prace jeszcze sprzed nauki zdalnej.


Zapraszamy do wspólnej zabawy, pochwalcie się waszym talentem, umieszczając zdjęcie swojej pracy w komentarzu.

Inspiracji możecie szukać wpisując w Google: „anioły z masy solnej galeria”
Materiał przygotowali wychowawcy gr VII i p. M. Żydek

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.