Dzień Rodziny

Dzień Rodziny

 „Rodzina w życiu jest oparciem,
                          Czymś co chroni, co daje siłę”.
 Sophia Loren

Kolejny raz w piękny, słoneczny dzień, 1 czerwca odbył się w naszej społeczności Dzień Rodziny, który zgromadził dzieci i rodziców na wspólnym świętowaniu Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka. Rodzinna uroczystość stała się wyśmienitą okazją do spędzenia wspaniałych chwil z bliskimi. Jak zawsze rodzice przybyli bardzo licznie, a nastrój był bardzo gorący. Dzień Rodziny ma w naszym Ośrodku wieloletnią tradycję. To bardzo wyjątkowe i wyczekiwane wydarzenie, w którym wychowankowie  wyrażają rodzicom wdzięczność za ich miłość, poświęcenie i troskę. Również w tym roku Dzień Rodziny był szczególny i obfitował w wiele atrakcji. Wszystkich zgromadzonych na uroczystości powitała Pani wicedyrektor Danuta Kaczorowska, dziękując rodzicom za tak liczne przybycie i wspieranie działań na rzecz integracji młodzieży i tworzenie przyjaznej, rodzinnej atmosfery.

 

Wielką niespodzianką dla wszystkich zaproszonych byli goście specjalni, czyli występ Kapeli Turobińskiej prowadzonej przez Panią Edytę Prokopiuk.  Charyzmatyczni artyści zaprezentowali przed publicznością wspaniały koncert, który wywołał wiele pozytywnych emocji i został niezwykle przychylnie przyjęty, wywołał aplauz zgromadzonych.

 

Następnie młodzież w montażu słowno-muzycznym dziękowała swoim rodzicom za ich troskę, opiekę  i miłość.

Niespodziankę dla swoich pociech przygotowali także rodzice. Był to krótki program artystyczny, gdzie po raz pierwszy w takiej roli mogli pochwalić się swoimi zdolnościami artystycznymi. Nie obyło się bez łez wzruszenia oraz gromkich braw.

Wychowawcy wraz z Panią dyrektor i wspomagający nas studenci na zakończenie części artystycznej zaskoczyli młodzież popisem wokalnym dedykując swoim wychowankom, spersonalizowaną na tą okoliczność piosenkę ,, Wszystkie dzieci nasze są”.

Uczestników spotkania bawiła grupa animatorów, czyli studenci Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS pod kierunkiem Pani dr hab. Renaty Zubrzyckiej, którzy prowadzili liczne sekcje tematyczne, zapraszali do zabaw i gier integracyjnych, nie tylko naszych wychowanków, ale też dorosłych. Były wspólne tańce, robienie warkoczyków, ozdób z masy solnej,  bransoletek, ale i łamigłówki logiczne czy gra w szachy. Dla chętnych sekcja sportowa przygotowała zabawy z chustą animacyjną i konkurencje zręcznościowe.

 Moc atrakcji przygotowanych na ten dzień, sprawiła, że każdy znalazł coś dla siebie bez względu na wiek, siłę, talent. Był to dzień pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, ale przede wszystkim bliskości. Wsparciem dla podniebienia uczestników  były przepyszne i bardzo różnorodne ciasta przygotowane przez rodziców naszych wychowanków, owoce oraz soczki i oczywiście wata cukrowa. Było pysznie!

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tegorocznego dnia Rodziny, a szczególnie Rodzicom, którzy tak licznie przybyli do naszego Ośrodka, by wspólnie z dziećmi uczestniczyć w tym wyjątkowym Święcie Rodziny.  W rodzinie tkwi prawdziwa siła każdego człowieka . Bliskie, serdeczne relacje z rodziną i krewnymi to podstawa szczęśliwego funkcjonowania każdego z nas.

Dobre idee warto propagować! Do zobaczenia za rok!