Mikołajkowe niespodzianki

Mikołajkowe niespodzianki

Tegoroczne spotkanie mikołajkowe miało wyjątkowy charakter. Po zapoznaniu się z historią Świętego Mikołaja i sprawdzeniu swojej wiedzy na temat tradycji mikołajkowych, odwiedzili nas niespodziewani goście: Holly i Mili – nasi czworonożni przyjaciele wraz z dogoterapeutką p. Anią Kaczor – Okoń. Spotkanie z przyjaźnie nastawionymi zwierzakami  było niezwykle miłym prezentem i dostarczyło wychowankom wiele radości, pozytywnych emocji, sprzyjało relaksacji.

Zajęcia te w dużym stopniu przyczyniły się do wyzwolenia otwartości, ciekawości przejawiających się w zadawaniu wielu pytań, które nie pozostały bez odpowiedzi. Celem dogoterapii było również poznanie zasad bezpiecznego postępowania z psem, przełamywanie lęków oraz budowanie prawidłowych relacji z czworonogiem. Młodzież dowiedziała się,  jak umiejętnie zachowywać się w sytuacjach nietypowych, a także potencjalnie niebezpiecznych z udziałem psa. Czas spędzony z Mili, Holly i  ich opiekunką na długo pozostanie w naszej pamięci. Zgodnie z tradycją mikołajkową pod koniec spotkania  obdarowaliśmy się wzajemnie prezentami. Od naszych Gości otrzymaliśmy słodkie pierniczki w kształcie psów.

Kolejną niespodzianką tego wieczoru był poczęstunek w postaci pizzy o różnorodnych smakach, którą zafundował p. Mariusz Dusznik, właściciel restauracji „Salti” i „Padbaru”. Młodzież z radością oddała się degustacji i dzięki różnorodności smaków i dodatków, każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

organizatorzy: A. Jóźwik, A. Płachta, E. Wiejak

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.