Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

7 czerwca cała społeczność Ośrodka wzięła udział w pikniku rodzinnym „Razem po zdrowie”, zorganizowanym w ramach projektu „ Aktywnie – Zdrowo- Bezpiecznie”. Na piknik zaproszenie przyjęła spora grupa rodziców, spotkanie to było okazją do wspólnego, aktywnego spędzenia czasu ze swoimi dziećmi na terenie Ośrodka.


Wśród gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością byli:

 • Przedstawiciele Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie,
 • Przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji,
 • Przedstawiciele Batalionu Dowodzenia Wielonarodowej Brygady w Lublinie
 • Pani Agata Kawęcka z mobilnym studiem fotograficznym I Love Fotobudka
 • Zaprzyjaźnieni z nami Panowie Mariusz Dusznik i Paweł Goliszewski, którzy zadbali o nagłośnienie i oprawę muzyczną całej imprezy.
 • Studenci z Międzynarodowego Zrzeszenia Studentów Medycyny
  IFMSA – Poland,
 • Instruktorka fitness – Pani Agnieszka Górka
 • Dogoterapeutki z Fundacji Canituus– Pani Ania Kaczor – Okoń i Pani  Dorota Kaczor ze swoimi pupilami: Holly i  Milli
 • Lubelscy Żużlowcy z Motoru Lublin
 • Studenci Pedagogiki Specjalnej UMCS

Piknik  rozpoczęła Pani Wicedyrektor Beata Pałka, witając przybyłych gości, następnie  młodzież, skierowała pod adresem swoich rodziców życzenia z okazji Ich Święta, a przedstawiciel rodziców p. Alicja Janik zwróciła się w ciepłych słowach do młodzieży przekazując wiele serdeczności z okazji Dnia Dziecka.

Zgodnie z hasłem przewodnim pikniku ,,Razem po zdrowie”, nie zabrakło atrakcji tematycznie związanych ze zdrowiem, aktywnością, bezpieczeństwem i co najważniejsze dobrą zabawą.

Nauczyciele WF-u przygotowali zabawy i gry ruchowe, z licznymi nagrodami. O naszą kondycję fizyczną zadbała również instruktorka fitness, zapraszając wszystkich do grupowego treningu przy muzyce i co ważne na świeżym powietrzu.

Na stoisku ze zdrową żywnością , przygotowanym przez wychowawców internatu była  możliwość degustacji zdrowych przekąsek : koreczków warzywno – serowych, kolorowych kanapek na pieczywie chrupkim, dostępne były soki owocowe i woda. Owoce ufundowała Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Elżbieta Pijajko, a ich ilość i różnorodność spowodowała, że nasze stoisko wyglądało imponująco i zachęcało do konsumpcji. Ponadto Rada Rodziców przygotowała dla wszystkich uczestników festynu  niespodziankę w postaci lodów.

Wstępnej oceny naszego stanu zdrowia dokonali Studenci Medycyny. Na stoisku można było wykonać pomiar cukru we krwi, zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi oraz zbadać zawartość substancji smolistych w wydychanym powietrzu.

W trosce o nasze bezpieczeństwo przedstawiciele Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lublinie udzielali wskazówek, jak zachować się w nagłych niebezpiecznych sytuacjach i gdzie szukać pomocy, gdy dojdzie do nieszczęśliwego zdarzenia oraz jak nie stać się ofiarą przestępstwa.

Miejska Państwowa Straż Pożarna, która przybyła na nasz festyn zaprezentowała sprzęt ratowniczo-gaśniczy, młodzież miała  również okazję zwiedzić samochód strażacki i dowiedzieć się więcej nt. trudnej i odpowiedzialnej pracy strażaka.

Dzięki uprzejmości Dowództwa Batalionu Wielonarodowej Brygady w Lublinie, który mieści się w bliskim sąsiedztwie naszego ośrodka,  specjalnie na nasz piknik wojsko udostępniło nam swoje namioty wojskowe. Przedstawiciele Batalionu wspomagali organizacyjnie piknik,  prezentowali broń i pojazdy bojowe.

O miłą zabawę i dobrą atmosferę w czasie pikniku zadbała  Pani Agata z mobilnym studiem fotograficznym I Love Fotobudka . Wychowankowie wraz ze swoimi rodzicami , kolegami, nauczycielami mogli uwiecznić szczęśliwe chwile i wspólną zabawę z wykorzystaniem różnych rekwizytów.

Relaksacji  i odprężeniu sprzyjały warsztaty z zakresu Dogoterapii – zadbały o to Panie Ania i Dorota  – dogoterapeutki z  Fundacji Canituus wraz ze wspaniałymi psami Holly  i Mili . W czasie bliskiego kontaktu ze zwierzakami  i rozmów z ich opiekunami  młodzież  nabyła  wiedzę na temat bezpiecznych postaw wobec psów, by zwiększyć nasze i ich bezpieczeństwo we wzajemnych kontaktach.

Nasi wolontariusze – studenci UMCS przygotowali zabawy integracyjne,  w których młodzież bardzo chętnie uczestniczyła i czerpała wiele radości ze wspólnej integracji.

W czasie pikniku rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt. ,,Bądź świadomy zagrożeń  – Razem poprawmy bezpieczeństwo’’. I miejsce zajęła A. Paradzińska, II miejsce zajął  Ł. Kłodnicki, III miejsce przypadło A. Junkiewicz. Osoby nie biorące udziału w konkursie miały możliwość stworzyć wspólny obraz ,,Uczucia malowane kredą”.

Lubelski Klub Żużlowy na czele z Kacprem Gosikiem prezentował motocykl żużlowy, na którym entuzjaści”czarnego sportu” ( niezależnie od wieku), mogli zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Na pikniku gościnnie wystąpili uczestnicy warsztatów bębniarskich z Centrum ARTEterapii.

Serdecznie dziękujemy Państwu wychowawcom za pomoc w organizacji pikniku: p. J. Słotwińskiemu, p. A. Filipek, p. D. Kowalik, p. A. Ligienckiej, p. A. Łukaszukowi, p. E. Greli, p. M. Kozieł.

Organizatorzy : p .A. Jóźwik, p. A. Płachta, p. E. Wiejak

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.