Pożegnanie Absolwentów

Pożegnanie Absolwentów

W środowy wieczór 21 czerwca przeżywaliśmy w społeczności internackiej wzniosłe chwile. Radość i smutek, wdzięczność, sentyment i nadzieja – to tylko niektóre z szerokiej palety uczuć, które towarzyszyły młodzieży i wychowawcom. Żegnaliśmy bowiem 7 wychowanków, którzy niebawem przestaną mieszkać pod adresem Wyścigowa 31. To tegoroczni Absolwenci.

Od nas, młodszych koleżanek i kolegów, przyjmijcie najlepsze życzenia. Życzymy Wam radości, wytrwałości oczekiwania i najpiękniejszych zbiorów tam, gdzie codziennie zostawicie swoje serce, swój umysł i swoje siły. Życzymy Wam niepokoju, który nie pozwala trwać bezczynnie, szerokiego spojrzenia, które pomaga dostrzegać prawdy ukryte, takiej radości, przy której smutek zamiera.

Życzymy Wam, abyście niezależnie od okoliczności zachowali pogodę ducha i słyszeli muzykę, która jest w Waszym wnętrzu.

W imieniu Absolwentów głos zabrali Klara, Julka i Jarek. Podziękowali oni Pani Dyrektor, Wychowawcom oraz wychowankom za kilka lat, które połączyły wszystkich w murach naszego internatu. Klara zadedykowała i wykonała dla wszystkich utwór „Weź ze sobą uśmiech na drogę”.

Ostatnim akcentem pożegnalnej uroczystości było wręczenie pamiątkowych dyplomów dla Absolwentów i podziękowań dla członków Rady Młodzieżowej Internatu, listów gratulacyjnych dla rodziców, słodki poczęstunek i wspólna zabawa na pożegnalnej dyskotece.