VIII Międzyinternacki Konkurs Piosenki Walentynkowej

VIII Międzyinternacki Konkurs Piosenki Walentynkowej

16 lutego 2023 r. odbyła się kolejna – VIII edycja Międzyinternackiego Konkursu Piosenki Walentynkowej, pt. : ,,Wyśpiewam Ci, jak Cię kocham’’. Cieszy nas fakt, że po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią,  nasz konkurs wraca do kalendarza imprez integrujących młodzież, ma swoich stałych odbiorców i niezmiennie spotyka się z dużym zainteresowaniem młodych artystów.

Miłość można wyrazić na wiele sposobów. Jednym z nich są piosenki!
Piosenki o miłości od dawna poruszały ludzkie serca, a Święto Zakochanych skłania nas do wyrażania sympatii i wszelkich pozytywnych uczuć – z miłością włącznie – osobom bliskim naszemu sercu. To właśnie przesłanie przyświecało idei zorganizowania konkursu piosenki walentynkowejWiele odcieni miłości śpiewająco, zaprezentowali uczestnicy konkursu -wychowankowie z zaprzyjaźnionych burs i internatów Lublina i jego okolic, m.in.:
Bursy nr 1, Bursy nr 5, Bursy nr 7Internatu XXI LO w Lublinie, Internatu Technikum Elektronicznego w Lublinie,
Internatu Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie oraz Internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno –Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych w Lublinie.

Licznie zgromadzona publiczność miała okazję podziwiać wystąpienia solowe, w duetach  oraz oryginalne wykonanie zespołowe z akompaniamentem instrumentalnym. W zmaganiach wzięło udział 15 uczestników, prezentujących różnorodne utwory polskie i angielskojęzyczne z repertuaru: Lewisa Capaldii Someone you loved, Zbigniewa Wodeckiego  Lubię wracać tam, gdzie byłem, Zespołu Enej Kamień z napisem Love, Marka Grechuty NiepewośćEwy Demarczyk RebekaJustina Hurwitz City of StarsGrażyny Świtały Dwa serca, jak pociągi dwa, Piotra Rubika Na skrzydłach roztańczonych marzeń, Alicii Keys  If I Ain’t Got You.

Tradycją organizowanego już od 8 lat konkursu, jest obecność Gościa Specjalnego. W tym roku zaproszenie na konkurs przyjął Pan Krzysztof Dadej, który od lat tworzy autorskie teksty i muzykę. Jego utwory to często romantyczne ballady. Pan Krzysztof w sposób profesjonalny zajął się również oprawą muzyczną i akustyczną imprezy, zasiadał w Jury oraz po ceremonii wręczania nagród zaprezentował wybrane utwory ze swojego repertuaru.

Walory wokalne, dobór repertuaru i ogólny wyraz artystyczny oceniło Jury w składzie:
Dyrektor Bursy nr 2 – Pani Renata Bielecka,
Wicedyrektor SOSW- Pani Danuta Kaczorowska,
Doradca Metodyczny – Pani Jolanta Bodo,
Gość Specjalny –  Pan Krzysztof Dadej

Wychowawca Internatu PLSP w Nałęczowie – Pani Klaudia Chyła – Araucz

Jury zwróciło uwagę na wysoki poziom prezentowanych utworów i po burzliwych naradach wyłoniło finalistów.
Nagrodę Grand Prix i Puchar dla Najbardziej Rozśpiewanej Walentynki 2023 r. zdobyła Nikola Wojciechowska z SOSW w Lublinie.

I Miejsce: Alicja Czyżo – reprezentantka Bursy nr 1 w Lublinie,

II Miejsce: Agata Lodowska – przedstawicielka Internatu Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie,

III Miejsce: Duet: Julia Krzeszczyk i Bartosz Bekulard z Bursy nr 1 w Lublinie.

Nagroda publiczności  : Zespół w składzie Marcin Kołodziej, Dawid Gołębiowski, Kamil Wołoszyn, Dominik Oniśk, Maciej Adamczyk Internat TE

Nagroda za oryginalność wykonania: Szymon Lisek SOSW

Nagroda za innowacyjność i kreatywność:  Zespół w składzie Marcin Kołodziej, Dawid Gołębiowski, Kamil Wołoszyn, Dominik Oniśk, Maciej Adamczyk Internat TE

Nagroda za wysoki poziom artystyczny: Alicja Czyżo BS 7

Nagroda za poczucie humoru: Aleksandra Zawół Internat PLSP w Nałęczowie

Nagroda za umiejętności aktorsko-wokalne: Patryk Wojcieszuk BS 5

Wyróżnienia: Julia Jarząbek i Patrycja Zduniak Internat XXI LO, Zespół w składzie Marcin Kołodziej, Dawid Gołębiowski, Kamil Wołoszyn, Dominik Oniśk, Maciej Adamczyk Internat TE

Oczekiwanie na wyniki konkursu umilił słodki poczęstunek, jak na Tłusty Czwartek przystało oraz występ Agaty Popławskiej naszej Absolwentki i wielokrotnej laureatki konkursu w poprzednich edycjach. Swoje zdolności wokalne zaprezentowała również Klara Siuciak – reprezentantka naszego Ośrodka, która być może już za rok weźmie udział w zmaganiach konkursowych.

Ukłony i podziękowania kierujemy do naszych Sponsorów i Przyjaciół dzięki, którym konkurs mógł się odbyć.
Dziękujemy:
Panom Patrykowi Kozak i Ernestowi Szewczyk za ufundowanie nagród w konkursie
Panu Zbigniewowi Malec dziękujemy za słodycze
Panu Rafałowi Malec za wsparcie techniczne, obsługę sprzętu.

Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy konkursu wyszli od nas usatysfakcjonowani oraz wzbogaceni nowymi doświadczeniami i przeżyciami.
Niech szlachetny cel tworzenia świata bez barier i różnic przyświeca wielu podobnym ideom na przyszłość !!!
Dziękujemy i do zobaczenia za rok!!!