„W świecie smaków i zapachów” – Aromaterapia

„W świecie smaków i zapachów” – Aromaterapia

25 października w ramach działalności Świetlicy Terapeutycznej zostały zorganizowane zajęcia z zakresu Aromaterapii  – pt.,, W świecie smaków i zapachów ’’.  Młodzież została zapoznana z istotą aromaterapii oraz korzyściami płynącymi z jej stosowania. W czasie zajęć omówiono zbawienny wpływ różnych olejków eterycznych na nasze samopoczucie, poprawę nastroju, koncentrację oraz ich skuteczność  w niwelowaniu stresu, przeziębienia i innych chorób. Zwrócono również uwagę na zależność, że pewne cechy osobowości definiowane są przez nasze, ulubione  preferencje smakowe.
Atrakcją  w czasie zajęć był dyfuzor zapachowy, który  wydzielał parę wodną z dodatkiem olejku z mięty pieprzowej. Esencjonalny zapach unoszący się w pomieszczeniu sprzyjał relaksacji, dając ukojenie zmęczonemu umysłowi  i  wszystkich wprawił w dobry nastrój. Po części teoretycznej  przyszedł czas na praktykę – w czasie ćwiczeń młodzież rozpoznawała organoleptycznie zapach i smak różnych owoców, warzyw, przypraw, ziół i olejków aromatycznych.
Zdaniem wychowanków, zajęcia były doskonałą podróżą do świata smaków i aromatów, ulubione zapachy wywołały przyjemne wspomnienie, pozytywne emocje i poczucie bezpieczeństwa.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.